Інтернет стає дедалі небезпечнішим для нашої спільноти


Всього голосів: 878

Ви помітили чи ні, але Інтернет останнім часом стає все більш популярним. Все ж ми ще схильні розділяти реальний світ і все те, що існує онлайн. Можливо це через те, що ми жадібно намагаємося охопити все, що дають нам віртуальні технології, про існування яких, і мови не могло бути пару десятиліть назад. Може ми просто тупі, і не розуміємо, що віртуальне життя вже стало частиною нашого реального справжнього життя, і власне, немає потреби проводити межу. Яка б не була причина, давно пора розібратися з цим.

Інтернет-зірки — їх все більше.

Відколи інтернет-технології просунулися далі, ніж просто примітивні текстові сторінки, інтернет-зірки, так або інакше, стали пробивати собі дорогу. Вже в 2008 році такі "знаменитості", як Tron Guy став предметом для обговорень нового виду слави. Якщо ви ставите питання «Хто такий Tron Guy?», те це явно свідчить про те, наскільки він (і усі подібні) прославилися.

ЗМІ з радістю помітили цю нову славу, як "інтернет-знаменитості", і використовували цей термін ще дуже довго. Але, це були часи «Дикого Заходу» в історії онлайн-слави. Але їх було так мало, і частота їх появи була така рідкісна, що резонно запитати про що це я? Ось і мені паралельно на них. Ці хлопці просто зробили це, тому що були готові порвати дупи заради цієї справи.

І порівняєте ситуацію сьогодні, коли Grumpy Cat, ставши юридичною особою тільки з кінця 2012, має свій власний капітал близько 1 мільйона доларів. Це очевидно, що сучасні інтерент-зірки дійсно досягають успіху.

Поява YouTube і в соціальних мереж перетворило інтернет на стартовий майданчик, і реально можна зрубати реальне бабло на віртуальних мемах. Здається, що ціна онлайн-зірок росте. Та візьміть того ж PSY, або як його ще називають K-pop. У нього були нульові шанси, щоб прорватися у світовій шоу бізнес, здебільшого тому, що він корейська зірка. Але додайте мотив, що запам’ятовується, безглузде відео + інтернет, перемішайте — і дивіться, як цей, нікому невідомий виконавець, перетворюється зірку у світового масштабу і мультимільйонера.

PSY не єдиний, хто добився успіху таким шляхом. Можливо, ми б ніколи так і не дізналися про Лілі Аллен, коли б не Myspace. Кім Кардашьян вдалося уникнути z-list (амер. z-list - зірки-одноденки або зірки втратили популярність, які всіляко намагаються про себе нагадати, беручи участь в «Танцях із зірками» і реалісті-шоу) і стати головною героїнею, за рахунок привертання уваги скандальним домашнім відео. Кейт Аптон в такій же стрімкій, але приємнішій манері набирає оберти. Або проклятий Джастін Бібер з дівочим голосом, Скунс або як її там? Інтернет, інтернет, і ще раз інтернет.

Не завжди інтернет-герої покидають, власне, межі Інтернету. Онлайн-слава може бути непоганим джерелом доходів.

Сміливі жарти про релігію.

Якщо ви проморгали 7 січня, то ви пропустили одно з найважливіших подій з новинної стрічки: Американський політик, який є першим відкритим Пастафаріаніном (Пастафаріа́нство (англ. Pastafarianism) — Церква Літального Макаронного Монстра) під час вимовляння клятви на честь вступу на нову посаду, повністю відповідав усім канонам своєї релігії — на голові у нього був друшляк.

Чому це було так важливо? Пастафаріанци, з їх літальним спагеті-монстром, звичайні атеїсти, які тиняються без діла. Релігійні хіпстери, так би мовити. Але, чому їм приділяється так багато уваги?

Відповідь проста: прецедент.

У 1953 році Тенцинг Норгей і його нерозлучний друг сер Едмунд Гілларі досягли вершини Евересту. Як тільки вони довели, що це можливо, все більше і більше людей стало наслідувати їх приклад. Перенесемося на декілька десятиліть вперед, ми активно підкорюємо гору, яка вже уся в обгортках від Снікерса, сходах, тому що там вже черга від тих, що бажають побувати там. І в тому ж порядку, наш політик був першим, хто виконав цей трюк. Хоч він простий член ради в Помфрета, Нью-Йорк (не місце в Конгресі, звичайно), але тепер, коли він відкрив двері, хто знає, яким буде світ через одно-два десятиліття?

Суть уся в тому, що релігія по суті своїй рух. Хтось або щось подає ідею, ідея набирає оберти, і усі твої знання про релігію зводяться до того, що в середу потрібно носити павукоподібний капелюх.

Інтернет вже зарекомендував себе, як канал для створення базової міфології, яка потрібна для якого-небудь безглуздого релігійного руху.

Думаю, є усі шанси побачити члена Церкви джедаїв в політичній партії, який, приймаючи присягу, урочисто розмахуватиме (сподіваюся несправжнім) світловою мечем. Люди можуть заявляти, що вони пастафаріанці або джедаї, але скільки років це займе, щоб це поступово стало забутим? Завтра на світ з’являться діти, вони не зрозуміють цю іронію і сприйматимуть це, як реальне життя.

Ваше життя поступово засмоктується в інтернет.

«Ну, так... » — напевно, думаєте ви зараз. «Я відсиджуюся в туалеті на роботі, читаючи здаються чистими одкровення якогось рівного тобі Василя Васильовича. І якщо навіть я не можу сходити в туалет без інтернету, я сміливо ставлю на те, що я проведу більшу частину свого часу в онлайн.»

Інтернет завжди хвалили за велику кількість будь-якої, абсолютно будь-якої, інформації, і говорили, що за ним майбутнє...в теорії. Але на практиці, колись був такий час — загалом, не так вже і давно — коли люди припускали, що ви повинні бути нігерійським принцом, раз ви працювали в інтернеті, а зараз блоґер — це модно. Пам’ятаю, коли прилічення себе до членів інтернет-співтовариства було ще гірше: «Що? Ти один з тих диваків, які проводять час в Інтернеті для задоволення?» І в цих словах була щирість.

Все змінилося, і я думаю, це тому, що світ зрозумів, що це лайно не просто примха. Люди, нарешті, зрозуміли необхідність сприймати інтернет серйозно. Тепер ви можете тут без проблем замовити суші в Харкові. Моя теорія полягає в тому, що та причина, по якій ботаніки стали популярними останніми роками, полягає в наступному явищі: ми почали пристосовуватися до нового стилю життя, приймаючи разом з нею раніше огидних архетипів "він добре розбирається в комп’ютерах" вже як людей, а не як цілей для кепкування. Зараз люди працюючи з комп’ютером, за комп’ютером, для комп’ютера (адміни, кодери, програмери) свого роду соціальна еліта, хоча...

Інтернет тепер нам потрібний як і в особистому користуванні, так і в професійному. Міжнародне дослідження Cisco показує, що інтернет вже стає для нас чимось життєво необхідним, як наприклад, повітря або вода. У всьому світі використання Інтернету росте величезними темпами, а в якійсь країні, якщо мені не змінює пам’ять, вже ухвалений закон про Інтернет, як про частину прав людини на свободу. Такими темпами скоро відсутність Wi-Fi в туалетах прирівнюватимуть до злочинів.

Жахливі корпорації майбутнього говорять спасибі Інтернету.

Що означає термін «Корпорація»? Зловісні суперкомпанії, які ховаються в тіні і крадькома змінюють гени в наших зернових культурах? Харчова промисловість, гучні імена і їх махінації?

Ха, ні! Це були мегакорпорації з минулих років. Прийшли нові погані хлопці, і ви знаєте, про кого я говорю: Facebook, Google, Apple, і інші великі, кричущі, радісно всюдисущі суперкорпорації, які зобов’язані своєю владою інтернету.

Я б не назвав їх злом: це бізнес і вони роблять те, що потрібно робити у бізнесі. Тільки річ у тому, що нове покоління, виховане інтернетом, зрозуміло, що ми живемо в повній сраці, а наукова фантастика майбутнього, це не майбутнє, це минуле. Та ми мріяли про літальний скейт з Назад в Майбутнє, але все на що ми виявилися здатні, так це зробити фейк і опублікувати його в Інтернеті, для отримання лайків :(

Пару десятиліть назад, всі ті, хто виросли на «Робокопі» і «Термінаторі», не розуміли, як це зробити гроші на "пошукових системах". Але вже тоді, в цих фільмах нам показали це. Детройт в руїнах, літальні літаки-роботи переслідують людей на далеких фронтах, навкруги декілька корпорацій — і, мабуть, кожна технічна компанія на Землі робить усе можливе, щоб створити свій Skynet.

Правильно, старигани. Так, нам 30, але ми вже старигани. З технічної точки зору, ми вже живемо в похмурому майбутньому, яке було описано в усіх цих фільмах. І ми цього навіть не помічаємо. Чому? Виявляється, все гаразд, поки є PSY. поки у нас є інтернет.