Шедевр з поєднання квіток і фантазії


Всього голосів: 790

Квіти це абсолютна краса, подарована нам природою і що не вимагає ніяких доопрацювань. Це люди розуміли завжди, прикрашаючи ними свої житла, храми, тронні зали, королівські спокої. Особливо люблять квіти жінки. Не даремно ж їх самих часто порівнюють з тією або іншою квіткою.

Складені квіткові композиції, як такі, відомі історикам з 14-го століття. Донині з кольорів пленталися вінки, гірлянди або просто розсипалися запашним килимом. Найпершими букетами можна вважати бутоньєрки — декілька квіткових гілочок, що прикріплялися до одягу в якості пахнучої прикраси. Великі букети увійшли в моду тільки в 18-му столітті. Тоді ними прикрашали приміщення. Дарувати їх придумали тільки на початку 20-го століття.

Мистецтво створення букетів, панно, колажів з різних кольорів, ягід, листя і підручних матеріалів називається флористикою. Причому матеріали можуть бути як живими, так і висушеними або консервованими. Цим видом рукоділля можна займатися як професійно, так і для душі.

Сьогодні існує три напрями у флористиці:

  • вегетативне (створення картини з урахуванням особливостей кольорів, місця існування, форми зростання і так далі);
  • декоративне (створення єдиного образу з великої кількості деталей);
  • формо-лінійне (створення об'ємних фігур з кольорів, при якому вітається асиметрія, враховуються геометричні особливості кожної квітки).


Але це усе для професіоналів. Вільні художники творять так, як їм підказує натхнення. Пам’ятайте, як в дитинстві плели вінки з кульбаб і ромашок, вплітали в них різне листя і грона якихось ягід? Усе це цілком можна вважати флористикою для початківців.

Багато жінок, обожнюючи квіти, починають осягати цю складну, але цікаву науку, вже будучи дорослими. Придбавають літературу, декоративний папір і плівку, стрічки, скотч і ажурну тканину. Благо, усі ці необхідних декорації може надати сайт для флористів. Також флористів можуть зацікавити игры для детей 12 лет.

Якщо ви серйозно замислилися над тим, щоб спробувати себе в цьому виді мистецтва, вам необхідно дізнатися, який сенс несе кожну квітку. Квіткову мову вираження почуттів придумали на Сході. Сучасні майстри перейняли його. Наприклад, орхідея означає завзятість, акація — таємну любов, біла гвоздика — презирство, жовта хризантема — знехтувану любов, червона троянда — справжню любов, дзвоник — думки про когось, і список цей воістину величезний. Для тих, хто хоче наповнити своє життя і життя близьких людей природною красою, відкриті різні флористичні студії, в яких майстри діляться своїми знаннями і досвідом в створенні квіткових шедеврів.