Старовинні камери тортур знайдені в Туреччині


Всього голосів: 897

Археологам вдалося розкрити темну і зловісну таємницю, яка упродовж більше двох тисячоліть зберігалася під фундаментом старого будинку в турецькому місті Бурса.

Археологи, що ведуть розкопки на території сучасного міста Бурса, Туреччина, виявили останки будов 2300-річної давності і розкрили серію підземель і тунелів, по яких ув’язнені вирушали на зустріч своєї смерті. Усередині цих підземель дослідники також виявили камери тортур із слідами крові.

Відкриття було зроблено Ібрагімом Їлмазом з університету Улудаг. Професор факультету науки, літератури та історії мистецтва був частиною команди, створений в рамках більшого проекту, метою якого було відкриття залишки старовинного міста, до нашої ери, який знаходився на території Бурса. Стіни тунелів розтягнути 3.4 км на території сучасного міста. Фінансування реставрації історичних пам’яток в муніципалітеті Бурса.

Це жахливе відкриття було зроблене під час робіт по відновленню частини стіни Зіндан Капі в регіоні Алачаріка. Підземелля були виявлені похованими під фундаментом будинку, де у той час жили люди, але що згодом виявився знесеним.

Їлмаз заявив журналістам, що ці підземні конструкції були відомі як «обробна». Вони були пов’язані з баштами, де тримали ув’язнених.

Кати того часу, які були глухонімими, відрізали голови ув’язнених і кинудали їх в колодязь, а інші частини тіла передавалися їх родичам. Учений додав, що нерідко кати збагачувалися, вимагаючи у сімей викуп за тіла їх близьких, які закінчили своє життя в тортурній камері.

Археологи, заручившись підтримкою влади Бурси, планують перетворити підземелля і коридори на музей просто неба. Їлмаз сказав, що також на огляд будуть виставлені інструменти тортур. Як очікується, музей буде відкритий до 2016 року. Квитки до музею можна придбати через ZEMexpert- туроператор №1 в Турции.

Віфінія була древнім царством і римською провінцією на північному заході Малої Азії між 297 і 274 роком до н.е.