Створення першого телевізора


Всього голосів: 614

Нині телевізор це така буденна річ, що ми його і не помічаємо зовсім. А колись саме поняття передачі-прийому зображень, що рухаються, на великі відстані здавалося таким же фантастичним, як і підводні човни.

А спасибі за створення телевізійного приладу треба сказати російському інженерові Володимиру Кузьмовичу Зворикіну. Закінчивши з відмінністю в 1912 році Санкт-Петербурзький технологічний інститут, молодий інженер-технолог прихопився до вивчення електроніки, і конкретно, її області «далекоглядності». Аж до 1919 року він займався устаткуванням різного роду радіостанцій для військ адмірала Колчака. У черговий раз опинившись у відрядженні в США, Володимир Козьмич дізнався, що білий рух в особі уряду Колчака знищений і повертатися на Батьківщину не має сенсу.

З того часу починається історія створення приймача-кінескопа. Перша високовакуумна телевізійна трубка — кінескоп була зібрана в 1929 році. А через два роки Зворикін закінчив розробку передавальної трубки — іконоскопа. У 1933 році він представив свій винахід американським радіоінженерам на щорічній конференції. Можливість передачі зображень, що рухаються, була показана як цілком реальна і здійсненна. Фахівці зайнялися інтенсивною роботою по вдосконаленню представленої системи і її адаптацією для використання в побутових цілях.

У СРСР перший телеприймач промислового зразка, оснащений кінескопом Зворикіна, почав робитися в 1938 році. Тоді ж в Москві з’явилася і перша в Радянському Союзі передавальна станція електронного ТБ. Перші телеприймачі коштували нечувано дорого, тому допитливі уми радянських радіоаматорів швидко налагодили підпільне виробництво. Звичайно, це були не масштабні складки побутових телевізорів. Кожен збирав собі приймач з підручних засобів.

Перший радянський телевізор, що масово продавався, носив нехитру назву КВН-49. Три букви відповідали першим буквам прізвищ розробників: Кенігсона, Варшавського і Миколаївського, а цифра означала рік випуску.

Вже в середині п’ятдесятих радянських громадян складно було здивувати наявністю телевізора у когось зі знайомих. Зазвичай вечорами у маленького екрану збиралася не лише усі члени сім’ї, але і родичі, друзі і сусіди. А в цей час в спорожнілих квартирах починали працювати квартирні злодії, яких в ті часи називали «телевізійниками».

З моменту створення першого кінескопа не пройшло і ста років, а інженерна думка пішла далеко уперед. За останні 30 років наука просунулася далеко вперед. Популярні у восьмидесятих кольорові телевізори-кінескопи сьогодні змінилися рідкокристалічними моніторами LCD, а останніми роками їм на зміну прийшли LED-телевізори, спеціальні діоди в яких випромінюють світло, тим самим транслюючи картинку.

Лідерами у виробництві телевізійних приймачів стали Південна Корея і Японія. Полиці наших магазинів заполонили телевізори Samsung, LG, Sony, Toshiba, Sharp, Panasonic. Вони представлені в найрізноманітнішій комплектації. Ці компанії роблять як найпростіші телевізійні апарати, так і самі високоякісні для вимогливих покупців.

Особливу популярність отримали досить дорогі LED-телевізори. Досить швидко глядачі оцінили їх серйозні переваги. Це не лише поліпшена контрастність і перенесення кольорів, але і сильно понижене енергоспоживання, а також мала товщина, що дозволяє розмістити телевізор прямо на стіні. Зараз набирає популярності технологія smart IPTV lg.

Разом з якістю техніки удосконалюються і способи її доставки до споживача. Сьогодні для вибору і купівлі вподобаної моделі можна взагалі не вставати із-за комп’ютера. У інтернет-магазинах, як правило, вибір значно більше, чим в звичайних. Та і вартість моделей нижча. Тому, щоб заощадити сили, засоби і час я порадив би усім зацікавленим купити телевізор в інтернет-магазині. Переживати про вірогідні проблеми зовсім не варто. Інтернет-продавець, що поважає себе, ніколи не змусить покупців розчаруватися у виборі його магазину.

Мітки: