Все про енергозбереження будинку


Всього голосів: 778

Жити за містом у своєму власному домі, далеко від гуркоту і метушні великого мегаполісу, промислових об'єктів, в середовищі природного природного оточення комфортно і привабливо.

Проте, якщо зовнішній природний комфорт не доповнюється внутрішнім домашнім комфортом, життя в такому будинку приємним не назвеш. Це відбувається тоді, коли усі побутові прилади у будинку відмовляються працювати. Причиною тому являються великі перепади напруги в електричній мережі, причому часто значно 10%, що перевищують, прописані у відповідному ГОСТі.

Проблема неякісної електроенергії обумовлена декількома чинниками, а саме: великою протяжністю електричних комунікацій, що підводять, до будинку; недостатня потужність трансформаторної підстанції; високими денними максимумами, що не компенсуються, і вечірніми мінімумами споживання електроенергії і тому подібне.

Уникнути перепадів напруги в деяких випадках можна використовуючи стабілізувальні побутові пристрої. Проте, при перепадах напруги більше 10%, і у випадках частих відключень, і збоїв в електроживленні, використання цих стабілізаторів даремне.

Щоб позбавитися від проблеми низької якості електроенергії і не займатися ремонтом або заміною згорілої побутової техніки необхідно використати устаткування автономного енергопостачання, яке забезпечить постачання електроенергії у будинок в достатній кількості і високої якості.

По виду ресурсів, використовуваних в устаткуванні автономного енергопостачання джерела живлення діляться на поновлювані і не поновлювані.

Розглянемо не поновлювані джерела живлення. До них відносяться бензинові, дизельні, газові електрогенератори, міні ТЕЦ або когенератори.

Бензинові електрогенератори дешеві, мають невеликі габарити, невелика вага. Проте працювати тривалий час вони не можуть через обмеженість моторесурсу (в середньому близько 6 місяців). Тому їх можна використати в якості заміни основного джерела електропостачання на нетривалий час (до 3-5 годин).

Дизельні генератори більше за розміром і дорожче за бензинових, але їх велика потужність і можливість безперебійно працювати тривалий час з лишком перекривають цей недолік. Такі електрогенератори можна використати як в якості додаткового, так і постійного джерела електроживлення.

Газові генератори в якості ресурсу використовують Бутан, пропан і природний газ. По розмірах, до ваги і вартості подібні бензиновим, проте маючи моторесурс порядку одного року, можуть ефективно використовуватися як додаткове джерело живлення, і за певних умов, і як основний.

Існує комплектація ДГУ з двохпаливною системою, що дозволяє скоротити вартість експлуатації і понизити шкідливі викиди — двохпаливні генератори.

Міні ТЕЦ або когенератори мають значну вартість і габарити, а залежно від модифікації можуть працювати на рідкому, твердому і газоподібному паливі. Ці джерела роблять електричну і теплову енергію, здатні безперебійно працювати впродовж 4 років, проте значна потужність (від 70 кВт і вище) обумовлює їх ефективне застосування для енергопостачання декількох будинків селища.